Jak obniżyć temperaturę w mieszkaniu lub domu? Folia przeciwsłoneczna na okna

  Chcesz obniżyć temperaturę w mieszkaniu w upalne dni w skuteczny i niedrogi sposób? Nie musisz inwestować w system klimatyzacji, który nie tylko dużo kosztuje i wymaga regularnego serwisowania, ale również może wpłynąć negatywnie na estetykę mieszkania. Jak obniżyć temperaturę w pokoju? Postaw na specjalną folię przeciwsłoneczną.

  Optymalna temperatura pomieszczeń w domu

  Optymalną temperaturę dla różnych pomieszczeń w domu wskazuje m.in. prawo budowlane. Na tej podstawie określa się warunki techniczne budynków. I tak dla pokojów w mieszkaniu średnia temperatura powinna wynosić około 20-22 stopni Celsjusza. Taka wysokość jest optymalna dla pomieszczeń mieszkalnych, biurowych oraz przedpokoju. Zapewnia uczucie komfortu cieplnego, a jednocześnie sprzyja utrzymaniu stosownego poziomu wilgotności, wynoszącego ok. 30%. Dla kuchni optymalna temperatura powinna wynosić 16-17 stopni, ponieważ w pomieszczeniu tym pojawiają się tzw. zyski ciepła emitowane przez sprzęty AGD. Z kolei w łazience odpowiednia wysokość temperatury to 24 stopnie.

  Właściwa temperatura w pomieszczeniach jest bardzo ważna dla zdrowia i komfortu mieszkańców, co potwierdza Światowa Organizacja Zdrowia. Dla osób w pełni zdrowych temperatura powinna wynosić około 18 stopni, z kolei małe dzieci i osoby starsze powinny przebywać w pokojach, w których utrzymuje się ona na poziomie 20 stopni Celsjusza. Górną granicą komfortu dla wszystkich grup wiekowych są natomiast 24 stopnie i nie zaleca się ich przekraczania.

  Zbyt wysoka temperatura pomieszczeń powoduje dyskomfort i złe samopoczucie mieszkańców. W takich warunkach możesz odczuwać większe zmęczenie, wzrost rozdrażnienia i poczucie ogólnego osłabienia. Za wysoka temperatura w pokoju prowadzi też do bólu głowy, zmniejszenia poziomu koncentracji i analitycznego myślenia. W przegrzanych lokalach szybciej dochodzi do odwodnienia, co może wpływać na pracę serca i ogólne funkcjonowanie organizmu.

  Dlatego tak istotne jest, aby nie doprowadzać do utrzymywania się za wysokich temperatur w domu. Nie jest to łatwe – zwłaszcza w lecie, gdy za oknem żar leje się z nieba, a temperatura powietrza sięga ponad 30 stopni Celsjusza. Jak obniżyć temperaturę w mieszkaniu latem? Na szczęście są skuteczne sposoby. Jedną z najefektywniejszych metod jest zamontowanie specjalnych folii przeciwsłonecznych.

  Jak obniżyć temperaturę w mieszkaniu? Folia przeciwsłoneczna to strzał w 10

  Folia przeciwsłoneczna okienna to dobry sposób na to, jak obniżyć temperaturę w domu. Przezroczystą folię ochronną możesz zamontować po zewnętrznej stronie okna, a także w środku pomieszczenia. W pierwszym przypadku folia odbija jednak większą ilość promieni słonecznych niż przy montażu wewnętrznym. Dzięki odbijaniu promieni folia samoprzylepna redukuje nagrzewanie pomieszczenia, a tym samym obniża w nim temperaturę. W ten prosty sposób możesz więc cieszyć się chłodniejszą temperaturą w najbardziej upalny dzień. Dobrej jakości folia oferowana przez naszą firmę pozwala obniżyć temperaturę nawet o 8 stopni Celsjusza! Jednocześnie w zimie folia termoizolacyjna ogranicza straty ciepła uciekającego przez szyby nawet o 40%, co pomoże Ci zaoszczędzić nawet do 30% na rachunkach za ogrzewanie.

  Ważną zaletą tego rozwiązania jest też redukcja szkodliwego promieniowania UV. Folia odbija aż 99% promieni ultrafioletowych. Dzięki temu zadbasz o zdrowie Twojej rodziny, a przy tym zahamujesz proces blaknięcia ścian i mebli wywołany nadmiernym nasłonecznieniem. Specjalna okleina nie przyciemnia pomieszczenia w nadmierny sposób, dlatego widok za oknem pozostaje klarowny i czysty. Nie musisz zatem obawiać się, że przez folię będziesz gorzej widział to, co dzieje się na zewnątrz.

  Folia niweluje ponadto rażące odblaski słoneczne. Dzięki temu bez przeszkód możesz oglądać telewizję albo pracować przy komputerze. Możesz zdecydować się na folię o różnym stopniu przyciemnienia: 70%, 80% lub 90%, w zależności od Twoich potrzeb oraz stopnia nasłonecznienia pomieszczeń. Efekt redukcji nagrzewania pomieszczenia, a tym samym obniżanie temperatury w pokoju, jest odczuwalny po bardzo krótkim czasie od montażu. To znacznie zdrowsze rozwiązanie niż droga i wymagająca systematycznego serwisowania klimatyzacja, która często powoduje też przeziębienia i alergie. Folia stanowi dla niej skuteczną i niedrogą alternatywę. Możesz ją zamontować na dowolnym rodzaju szyby samodzielnie bądź zlecić instalację profesjonalnej firmie, np. naszej pracowni.